ŞİŞMANLIK KADER DEĞİL!

Şeker, işlenmiş gıdalar ve obezite hakkında bildiğiniz hiçbir şey aslında bildiğiniz gibi değil!

bildigingibidegil Obezite tüm dünyada yetişkinler arasında hızla yayılırken çocuklar arasındaki obezite salgını da gittikçe daha vahim bir hal alıyor. Bugünün obez bebekleri – eğer tedavi edilmezlerse – yarının obez yetişkinlerine dönüşüyor ve obezite salgını yayıldıkça yayılıyor. Günün birinde obez bedenler dünyanın yeni normali haline gelecek ve beden algısı yeniden mi yorumlanacak? Şişmanlık insanlığın yeni kaderi mi?

Hayır! Gelişigüzel yapılan yanlış diyetlerle metabolizma hızı bozulan ve fazla kilolarını bir türlü veremeyen okurlarımız şişmanlığın artık onların kaderi olduğunu düşünüyor olabilirler. Fakat yanılıyorsunuz. Fazla kilolarınızdan kurtulmanın, obeziteyi yenmenin ve hayatınıza sağlıklı bireyler olarak devam etmenin yolu sandığınız gibi gazetelerin ya da televizyon programlarının önünüze sürdüğü bir örnek diyetleri uygulayıp metabolizma hızınızı bozmaktan değil beslenmenin ABC’sini öğrenerek yaşam tarzınızı değiştirmekten geçiyor.

Peki işe nereden başlamak gerekiyor? Beslenme konusunda neleri yanlış biliyor ve yanlış yapıyoruz? Şişmanlık bir tercihin sonucu mudur, yoksa metabolik bir altyapısı var mıdır? Şişmanlık bir tercihin sonucuysa henüz yaşını doldurmamış bir bebek şişman olmayı nasıl seçmiş olabilir? Siz de vücudunuzun çalışma prensiplerini anlaşılır bir dille öğrenmek, bugüne dek kaçınmanız gerektiği söylenen sağlıklı yiyecekleri ve sağlıklı olduğu iddia edilen obezite kaynaklarını keşfetmek ve hayatınızda sağlığınızı geri kazandıracak köklü bir değişiklik yapmak isterseniz Nail Kitabevi’nden çıkan Bildiğin Gibi Değil’i muhakkak okumalısınız! Şişmanlığın hormonel altyapısından mütemadiyen kötülenen yağların faydasına, gıda endüstrilerinin müdahalelerinden gizli canavar şekere kadar sağlıklı yaşam konusunda bir el kitabı niteliğindeki bu eseri başucunuzdan ayırmak istemeyeceksiniz. Üstelik kitabın sunduğu kişisel çözümleri uygulayarak kısa sürede kişisel yaşantınızda büyük değişimler yaratabilirsiniz. Sözün özü ünlü kalp cerrahı Dr. Halit Yerebakan’ın önsözüyle yayınlanan Bildiğin Gibi Değil sizi şeker, işlenmiş gıdalar ve obezite hakkında doğru bildiğiniz yanlışlarla yüzleştirmeyi ve hayatınızı değiştirmeyi vadediyor.

Unutmayın! “Hayat, ucuz olsalar bile, kötü gıdalar tüketmek için çok kısa.”

Yazar: Robert Lustig 
Çeviren: Zeynep Göktaş
Yayınevi: Nail Kitabevi 

Bildiğin Gibi Değil Idefix’te!

Bildiğin Gibi Değil Kitapyurdu’nda!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s