Bir Kuzguncuk Romanı: Bir Kuzgun Yaz

Esasen İstanbul’un orta yerinde, ama bir o kadar da uzağında bir vahadır Kuzguncuk. Şehrin ortalık yerinde, şehrin gürültü ve karmaşasından kaçmayı başarmış bir köydür. Bu sadece uzaktan bakınca böyle değildir üstelik, Kuzguncuk’un yerlisi de mahallesinden köyü olarak bahseder, mahallesini öyle sever.

_MG_2166-4dÜstelik bu mahalleli içinde ressamlardan yazarlara, oyunculardan şairlere birçok isim de vardır. Sizin anlayacağınız sanatla yoğurulmuş bir köydür Kuzguncuk ve bizim güzel köyümüzün konu edildiği bir romandır Bir Kuzgun Yaz. Romanında kendi çocukluğundan yola çıkan yazar okurunu da yanına alıp 1960’ların Kuzguncuk’una doğru şöyle bir uzanıyor. (O yıllarda Nail Kitabevi’nin de bir berber dükkanı olarak hizmet vermekte olduğunu da söylemeden geçmeyelim!) Artık onlara sokaklarımızda eskisi kadar sık rastlayamıyor olsak da gayrimüslim dostlarımızın anıları da var bu kitapta. Kendi de bir Kuzguncuklu olan yazar Mehmet Ünver’in Bir Kuzgun Yaz romanında hatırata benzer bir tat var doğrusu.

İlk olarak 2002 yılında yayınlanan ve şimdi de Yitik Ülke Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Bir Kuzgun Yaz’ı Nail Kitabevi’nde bulabilirsiniz. Kimbilir, belki siz de Berber Muzaffer’in dükkanında bir çayımızı içer, ardından Mehmet Ünver rehberliğinde bir Kuzguncuk turu atarsınız! Şimdiden iyi okumalar.

Bir Kuzgun Yaz

Mehmet Ünver – Yitik Ülke Yayınları

19TL

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s