Yaşamak

Dünya çapında yankı uyandırmış ve daha şimdiden modern bir klasik olarak anılmaya başlayan Yu Hua imzalı Yaşamak Jaguar Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı!

_MG_2195dAile servetini yiyip tüketmekte olan bir mirasyedidir Fugui. Ve Yaşamak onun har vurup harman savuran bir mirasyediden sevecen bir köylüye dönüşmesinin hikayesi. Ailesini geride bırakmaya zorlanan Fugui iç savaşın korku ve dehşetine de tanık olur. Yıllar sonra, yaşlı öküzüyle tarlasını sürerken tanıştığı bir yabancıya hayatından söz etmeye başladığında, şımarık bir gencin başına gelenlerden fazlasını sayıp dökecektir bu yüzden. Fugui’nin kendisiyle beraber altı kişinin daha hikayesini anlattığı satırlar Yu Hua’nın kaleminde epik romana dönüşür.

Yayımlandığında ülkesinde yasaklanmasına rağmen, bir hayat öyküsü okumamış da sanki bir hayat yaşamış olduklarını söyleyen okurlarının her geçen gün artmasıyla bir modern klasiğe dönüşen Yaşamak’ı Bahar Kılıç, Çince aslından çevirdi. Jaguar Kitap etiketiyle yayınlanan bu kitabı Nail Kitabevi raflarında bulabilirsiniz!

Yaşamak

Yu Hua – Jaguar Kitap

20 TL

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s