Yolda

Buket Uzuner Türk edebiyatının yetkinliğini kanıtlamış isimlerinden biri. Kendisi aynı zamanda gezgin bir kadın ve gezilerini de aynı durulukla kağıda dökmekten çekinmiyor. Hâl böyle olunca Buket Uzuner’in kaleminden yolda geçen öyküler okumak da kaçırılmayacak bir fırsat hâline geliyor.

_MG_2541-2dBuket Uzuner’in Everest Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Yolda bir seyyahın yollarda karşılaştığı birçok farklı insanın hikayesine kulak kabartmasının ürünü bir nevi. Kimi zaman uçakta, kimi zamansa trende ya da otobüste; Marakeş’ten Helsinki’ye, Honolulu’dan Madrid’e, Berlin’den Hiroşima’ya ve oradan Montreal’e uzanan yollarda rastladığı sıradan insanların sıra dışı hikayelerini kaleme almış yazar bu son kitabında. Buket Uzuner’in duru cümlelerine Zeynep Özatalay’ın güzel çizimlerinin eşlik ettiği bu kitapta yedi kentin yedi gezgin öyküsünü bulacaksınız.

Siz de uzun bir otobüs yolculuğunda ya da gemi seyahatinde birden yanınızdaki yabancıya içinizi döktüyseniz ya da bir yabancı size en mahrem sırlarından birini açtıysa bu yolculuklar size de bir yerden tanıdık gelecek. Buket Uzuner’in bu maceracı kitabını Nail Kitabevi raflarında bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

 

Yolda

Buket Uzuner – Everest Yayınları

15TL

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s